Borulu Taş Tabanlı Ekmek Fırınları; ekmek fırınları katagorisinden en düşük yakıt tüketimi ile en yüksek ısı verimi elde edilen fırınlardır. BFO Tipi fırınlarda siklotermik ısıtma sistemlerinden farklı olarak, sirkülasyon fanı bulunmamaktadır.

Isı taşınımı fan vasıtasıyla hava kanalları üzerinde değil, 600 Bar Basıncına dayanıklı ve fırının her katında hem tavan hemde tabanına yer alan özel imalat boru demetleri içerisinde dolaşan minerallerinden ayrıştırılmış saf su yardımı ile yapılır. Bu sayede ısının doğal dolaşımı en verimli şekilde sağlanır. Kısmen su ile doldurulmuş olan borular, yanma hücresinde (cehennemlik)  yanma gazlarına maruz kalarak borular içerisinde bulunan suyun pişirme katlarına doğal bir şekilde (buharlaşarak) ulaşması  sağlanır. Bu özel tasarım ve buhar üretme üniteleri sayesinde pişirme dengesi ve ısı dağılımı homojendir.

Ayrıca Borulu fırınlarımızda ısınma kabini özel ateş tuğlası ile yapıldığından hem son derece dayanıklı, hemde katı, sıvı ve gaz yakıtı sonsuz yakabilmektedir. Isı izolasyonu özel ısıya dayanıklı beton ve taşyünü ile yapıldığından ısı kaybı ve yakıt sarfiyatı çok düşüktür.

Fırının pişirme taşlarını Türkiye'nin ilk Monolitik Refrakter Firması olan ve Özköseoğlu şirketler grubunun bir üyesi olan REMSAN  firmasında , sektörümüz ürünlerinde en iyi sonuçları verecek şekilde üretmekteyiz.

Kapasiteye göre 9 m², 13,5m², 18 m² ,22 m² lik pişirme alanına sahiptirler. İsteğe bağlı olarak ARENA Tam Otomatik Robotlu Yükleme sistemide ilave edilebilir.

MAKİNE MODELİ BFO-180
Pişirme Alanı (m2) 18
Kat Sayısı (Adet) 4
Kattaki Pasa Sayısı 3
Palet Ölçüsü (mm) 582x2800
Fırın İç Genişliği (mm) 1860
Fırın İç Derinliği (mm) 2775
Fırın İç Yüksekliği (mm) 209
Genişlik - A (mm) 2500
Derinlik - B (mm) 3680
Yükseklik - C (mm) 2300
Kurulu Güc (kw) 1,4
Isıl Güç (Kcal /saat) 70500
Brülör Kapasitesi (kw) 70500
Gaz Bağlantı Basıncı (mbar) 21
Yakıt Seçenekleri Doğalgaz
Fırın Ağırlığı (kg) 15300
Max. Çalışma Sıcaklığı (°C) 280

 


DİĞER ÜRÜNLER