Borulu Taş Tabanlı Ekmek Fırınları; ekmek fırınları katagorisinden en düşük yakıt tüketimi ile en yüksek ısı verimi elde edilen fırınlardır. BFO Tipi fırınlarda siklotermik ısıtma sistemlerinden farklı olarak, sirkülasyon fanı bulunmamaktadır.

Isı taşınımı fan vasıtasıyla hava kanalları üzerinde değil, 600 Bar Basıncına dayanıklı ve fırının her katında hem tavan hemde tabanına yer alan özel imalat boru demetleri içerisinde dolaşan minerallerinden ayrıştırılmış saf su yardımı ile yapılır. Bu sayede ısının doğal dolaşımı en verimli şekilde sağlanır. Kısmen su ile doldurulmuş olan borular, yanma hücresinde (cehennemlik)  yanma gazlarına maruz kalarak borular içerisinde bulunan suyun pişirme katlarına doğal bir şekilde (buharlaşarak) ulaşması  sağlanır. Bu özel tasarım ve buhar üretme üniteleri sayesinde pişirme dengesi ve ısı dağılımı homojendir.

Ayrıca Borulu fırınlarımızda ısınma kabini özel ateş tuğlası ile yapıldığından hem son derece dayanıklı, hemde katı, sıvı ve gaz yakıtı sonsuz yakabilmektedir. Isı izolasyonu özel ısıya dayanıklı beton ve taşyünü ile yapıldığından ısı kaybı ve yakıt sarfiyatı çok düşüktür.

Fırının pişirme taşlarını Türkiye'nin ilk Monolitik Refrakter Firması olan ve Özköseoğlu şirketler grubunun bir üyesi olan REMSAN  firmasında , sektörümüz ürünlerinde en iyi sonuçları verecek şekilde üretmekteyiz.

Kapasiteye göre 9 m², 13,5m², 18 m² ,22 m² lik pişirme alanına sahiptirler. İsteğe bağlı olarak ARENA Tam Otomatik Robotlu Yükleme sistemide ilave edilebilir.

MAKİNE MODELİ BFO-220
Kapasite (Ekmek / Saat) 1080
Pişirme Alanı ( m²) 22,5
Kat Sayısı 5
Kattaki Pasa Sayısı 3
Pişirme Kabini Ebatları (mm) 1860x2775x209
Genişlik (mm) 2500
Derinlik (mm) 3680
Yükseklik (mm)  
Kurulu Güc (Kw) 1,4
Fırın Giriş Isıl Güç (kcal/saat) 90.300
Brülör Kapasitesi (kw) 105
Brülör Bağlantı Basıncı (mbar) 21
Yakıt Seçenekleri Doğalgaz, Mazot, Katı yakıt, 
Max. Çalışma Sıcaklığı (°C) 280
Makine Ağırlığı (kg)  

 


DİĞER ÜRÜNLER