BFO Serisi Borulu Taş Tabanlı Fırınlarda ısı taşınımı 600 Bar Basıncına dayanıklı, fırının her katında hem tavan hem de tabanında yer alan özel imal edilmiş boru demetleri içerisinde dolaşan, minerallerinden ayrıştırılmış saf su yardımı ile yapılır. Kısmen su ile doldurulmuş olan bu borular, yanma hücresinde (cehennemlik)  yanma gazlarına maruz kalarak borular içerisinde bulunan suyun pişirme katlarına doğal bir şekilde ulaşması  sağlanır. Bu tasarım ve buhar üretme üniteleri sayesinde pişirme dengesi ve ısı dağılımı bütün katlarda homojendir.

BFO Serisi Borulu Fırınlarda cehennemlik ( yanma hücresi ) kabini özel ateş tuğlası ile yapıldığından hem son derece dayanıklı, hem de katı, sıvı ve gaz yakıtı yakabilmektedir. Isı izolasyonu beton ve taşyünü ile yapıldığından ısı kaybı ve yakıt sarfiyatı çok düşüktür. 

BFO Serisi Borulu Fırınlar yapıları itibari ile ısı geçişleri ( ısının artırılıp azaltılması ) çok yavaş olduğundan, çeşit ürünler üretecek olan işletmeler için uygun olmayıp, kesintisiz olarak tek tip üretim yapacak olan işletmeler için uygun bir fırındır.

Fırının pişirme taşlarını Türkiye'nin ilk Monolitik Refrakter Firması olan ve Özköseoğlu şirketler grubunun bir üyesi olan REMSAN  firmasında , sektörümüz ürünlerinde en iyi sonuçları verecek şekilde üretmekteyiz.

BFO Serisi Fırınlar 9 m², 13,5m², 18 m² ,22,5 m²lik pişirme alanına sahip model çeşitliliğine sahip olup, isteğe bağlı olarak ARENA Tam Otomatik Robotlu Yükleme sistemi de ilave edilebilir.

 

 

MAKİNE MODELİ BFO-225
Kapasite (Ekmek / Saat) 1080
Pişirme Alanı ( m²) 22,5
Kat Sayısı 5
Kattaki Pasa Sayısı 3
Pişirme Kabini Ebatları (mm) 1860x2775x209
Genişlik (mm) 2500
Derinlik (mm) 3680
Yükseklik (mm)  
Kurulu Güc (Kw) 1,4
Fırın Giriş Isıl Güç (kcal/saat) 90.300
Brülör Kapasitesi (kw) 105
Brülör Bağlantı Basıncı (mbar) 21
Yakıt Seçenekleri Doğalgaz, Mazot, Katı yakıt, 
Max. Çalışma Sıcaklığı (°C) 280
Makine Ağırlığı (kg)  

 


DİĞER ÜRÜNLER