BFO Serisi Borulu Taş Tabanlı Fırınlarda ısı taşınımı 600 Bar Basıncına dayanıklı, fırının her katında hem tavan hem de tabanında yer alan özel imal edilmiş boru demetleri içerisinde dolaşan, minerallerinden ayrıştırılmış saf su yardımı ile yapılır. Kısmen su ile doldurulmuş olan bu borular, yanma hücresinde (cehennemlik)  yanma gazlarına maruz kalarak borular içerisinde bulunan suyun pişirme katlarına doğal bir şekilde ulaşması  sağlanır. Bu tasarım ve buhar üretme üniteleri sayesinde pişirme dengesi ve ısı dağılımı bütün katlarda homojendir.

BFO Serisi Borulu Fırınlarda cehennemlik ( yanma hücresi ) kabini özel ateş tuğlası ile yapıldığından hem son derece dayanıklı, hem de katı, sıvı ve gaz yakıtı yakabilmektedir. Isı izolasyonu beton ve taşyünü ile yapıldığından ısı kaybı ve yakıt sarfiyatı çok düşüktür. 

BFO Serisi Borulu Fırınlar yapıları itibari ile ısı geçişleri ( ısının artırılıp azaltılması ) çok yavaş olduğundan, çeşit ürünler üretecek olan işletmeler için uygun olmayıp, kesintisiz olarak tek tip üretim yapacak olan işletmeler için uygun bir fırındır.

Fırının pişirme taşlarını Türkiye'nin ilk Monolitik Refrakter Firması olan ve Özköseoğlu şirketler grubunun bir üyesi olan REMSAN  firmasında , sektörümüz ürünlerinde en iyi sonuçları verecek şekilde üretmekteyiz.

BFO Serisi Fırınlar 9 m², 13,5m², 18 m² ,22,5 m²lik pişirme alanına sahip model çeşitliliğine sahip olup, isteğe bağlı olarak ARENA Tam Otomatik Robotlu Yükleme sistemi de ilave edilebilir.

MAKİNE MODELİ BFO-90
Pişirme Alanı (m2) 9
Kat Sayısı (Adet) 2
Kattaki Pasa Sayısı 3
Palet Ölçüsü (mm) 582x2400
Fırın İç Genişliği (mm) 1860
Fırın İç Derinliği (mm) 2775
Fırın İç Yüksekliği (mm) 209
Genişlik - A (mm) 2500
Derinlik - B (mm) 3680
Yükseklik - C (mm) 1760
Kurulu Güc (kw) 1,4
Isıl Güç (Kcal /saat) 35500
Brülör Kapasitesi (kw) 35500
Gaz Bağlantı Basıncı (mbar) 21
Yakıt Seçenekleri Doğalgaz
Fırın Ağırlığı (kg) 11500
Max. Çalışma Sıcaklığı (°C) 280

 


DİĞER ÜRÜNLER