SİLO SİSTEMLERİ

KARE SİLO

Un ihtiyacının hijyenik, ekonomik ve kalite açısından optimum şartlarda karşılanmasını sağlayan silo sistemleri, Özköseoğlu güvencesi ile endüstriyel ekmek tesisleri için tasarlanmıştır. Silo ve dozajlama sistemleri, talep edilen kapasite, üretim alanı ve konumlandırma seçeneğine göre projelendirmektedir.


Tesise gelen un, direkt olarak silobus girişi ile, ya da çuval boşaltma ünitesi ile manuel olarak; döner besleyici ve basınçlı hava yardımı ile silolara beslenmektedir. Ortalama 3 ile 7 gün arasında olgunlaştırma amacıyla bekletilen ürün, akışkan yataklı vibrasyonlu silolardan sisteme aktarılmaktadır.


Sistemde ürün akışı kompresörlerden elde edilen basınçlı hava yardımı ile yapılmaktadır. Ayrıca silolar kanatlı döner seviye kontrol cihazı, patlama kapağı gibi emniyet sistemleri ile donatılmıştır. Silolar isteğe bağlı olarak kare ve silindirik şekilde, ayrıca alüminyum veya paslanmaz çelik olarak üretilmektedir.
 

ELM650 UN ELEME / ÇUVAL BOŞALTMA ÜNITESİ 

Tesise çuvallar ile gelen un, ünite haznesine manuel olarak boşatıldıktan sonra un eleme makinesinde vidalı konteynır vasıtasıyla bir yandan silolara basılır. Un eleme makinesi paslanmaz çelikten imal edilmiş ızgaralı boşaltma haznesine sahiptir.

MAKİNE MODELİ TSM200
Tartı Haznesi Kapasitesi (kg) 0-200
Tartı Haznesi Dolma Zamanı (sn) 180
Tartı Haznesi Boşaltma Zamanı (sn) 60
Kurulu Güç (Kompresör Dahil) (kW) 0.92
Elektrik Besleme Gerilimi (VAC)* 400 VAC 3N-3P
Çalışma Frekansı (Hz) 50
Net Ağırlık (kg) 300
MAKİNE MODELİ ELM650
Çuval Boşaltma Kapasitesi (t/h) 5
Filtre Torba Sayısı (Ad) 18
Filtre Alanı (m2) 12
Un Eleme Makinesi Kapasitesi (t/h) 5
Un Eleme Makinesi Motor Gücü (kW) 14
Döner Besleyici Kapasitesi (t/h) 4
Un Basma Kompresörü Kapasitesi (m3/h) 8.5
Çalışma Frekansı (Hz.) 50
Elektrik Besleme Gerilimi 400 VAC 3N-PE