1962 yılında Endüstriyel ısıtma cihazları imalatı ve taahhüdü yapmak üzere kurulan Özköseoğlu A.Ş., Amerikan, İsviçre ve Fransız firmalarından aldığı çeşitli lisanslar ile endüstri fırınları ve endüstri brülörlerinin üretimine başlamıştır.

Alman Werner und Pfleiderer firmasından aldığı lisanslar ile 1973 yılında çok katlı fırınlar ve hamur hazırlama ve işleme makinelerinin 1977 yılında tam otomatik kontinü ekmek tesislerinin, 1983 yılında döner arabalı ekmek fırınlarının üretimine başlayan Özköseoğlu, ülke ekmekçiliğindeki değişimin yönlendiricisi olmuştur.

Özköseoğlu, endüstriyel tesisler konusunda sektörün önde gelen firmalarından birisi olması yanında pişirme fırınları ve hamur işleme ekipmanları ile de tercih sebebidir. Borulu ekmek  fırınları, taş tabanlı katlı fırınlar, döner fırınlar, modüler katlı fırınlar, konveksiyonlu fırınlar, mini döner konveksiyonlu fırınlar ve hamur işleme ekipmanları ile pastane grupları, fırınlar, oteller, restoran zincirleri, catering’ler, market zincirleri için 70’i geçkin fırın ve ekipmanıyla hizmet vermektedir

Özköseoğlu, iç pazar ve ihracatta  yüksek pazar payı ve marka bilinirliliğine sahiptir. 17.000 m² alanda yer alan İstanbul’daki fabrikasında üretim yapan Özköseoğlu yüksek üretim kapasitesine sahiptir.