Spiral Fermantasyon Üniteleri

Özköseoğlu, yıllar içinde edindiği bilgi birikimi sayesinde, fırıncılık endüstrisine farklı ekmek ve ekmek türleri, pizza dahil olmak üzere çok çeşitli unlu mamuller için kurulumlar ve endüstriyel üretim hatları sunmaktadır. Mühendislik yeteneğimiz, hamur hazırlığından pişirmeye, soğutmaya ve dondurmaya kadar sürecin her aşamasını yönetmemizi sağlar. Her bir çözüm, her ihtiyacı karşılayacak şekilde tasarlanmakta ve üretilmekte olup, standartlarını bu endüstriyel sektörün gerektirdiği maksimum üretkenlikle birleştirmeyi mümkün kılmaktadır.

Spiral mayalama ünitelerimiz çeşitli unlu mamullerin fermantasyon süreci için tasarlanmıştır. Spiral mayalama sistemimiz, unlu mamullerin pişirilmeden önce doğal olarak mayalanmasını sağlamaktadır.

Spiral mayalama ünitelerimiz, nem yüzdesinin izlendiği, düzenlendiği ve sabit tutulduğu yalıtımlı bir odada bulunur. Ortam sürekli olarak izlenir ve hem sıcaklık hem de nem otomatik olarak istenen seviyeye ayarlanabilir ve fermantasyon süresi kapasiteye göre ayarlanabilir.


Spiral mayalama ünitelerimiz kısıtlı alanlarda bile yüksek hacimli üretim yapma olanağı sağlar. Ürün çeşidine göre çelik yada plastik bant kullanılabilir. Spiral mayalama sisteminin üretiminizin özelliklerine en doğru şekilde cevap verebilmesi için  kurulum yapılacak alanın incelenmelerini yapıyoruz.

Ürün özelliklerinin incelenmesi hesaplanması ve analizlerini de en yaparak uygun çözümleri sunuyoruz. Spiral mayalama ünitelerinin hem tekli hem de  çift kule olarak konfigürasyonlarda mevcuttur.

 

Temel Özellikler :

  • Özel olarak tasarlanmış klima ve kanal sistemi ile elde edilen homojen fermantasyon sonuçları 
  • PLC kontrol sistemi
  • Otomatik nem ve sıcaklık kontrolü
  • Bakım ve temizlik için ilgili kısımlara kolay ulaşım imkanı
  • Kapasite ve çalışma alanına göre dizayn edilebilen tek veya çift kule konfigürasyonu

 

Opsiyon :

  • Bant Yıkama Sistemi