UZM-4000 Uzun Şekil Verme Makinesi

UZM 4000 Uzun Şekil Verme Makinesi, ara dinlendirme makinesinde dinlendirilmiş olan hamurlara merdaneler ve baskı tahtasından geçirilmek suretiyle istenilen şekli ve uzunluğu vermek amacıyla üretilmiştir.

Yarı ve tam otomatik tünel fırın tesislerinde, OHDM-4000 otomatik hamur dizme makinesi ile senkronize çalışacak üzere tasarlanmıştır. UZM 4000 Uzun Şekil Verme Makinesinde mükemmel yuvarlamayı sağlayan yükseklik ayarlı keçe bantlı hassas baskı tahtası mevcuttur. Baskı tahtası tek taraftan ayar yapılabilme özelliğine de sahiptir. Makine çift baskı rulosu, paslanmaz çelik tel örgüden hamur dürme bandı, hijyenik ve yapışmayan sonsuz yuvarlama bandı ve gergi düzeni, hamur taşıma bandının devir ve hız ayarlarını sağlayan frekans kontrollü tahrik düzeni, kuvvet ve kumanda cihazlarının bulunduğu kontrol panosu ve acil durdurma butonu ve kilitlenebilir tekerlekler gibi ana parçalardan oluşmuştur.

OHDM OTOMATİK HAMUR DİZME MAKİNESİ:

UZM serisi ile senkronize çalışarak, tam otomatik sistemde pişirme bandı, yarı otomatik sistemde ise tahta pasalar üzerine hamur dizilimini sağlar. Sistem geri çekmeli bant vasıtasıyla, ana konveyöre fırın genişliğine paralel olarak hamur parçalarını sıralamaktadır.

MAKİNE MODELİ UZM-4000
Kapasite (adet/saat) 4000
Ayar Aralığı (gr.) 200-800
Çalışma Genişliği (mm.) 450
Kurulu Güç (kW) 1,1
Genişlik (A) mm 950
Derinlik (B) mm 2815
Yükseklik (C) mm 565
Net Ağırlık (kg) 615