UZM-4800 Uzun Şekil Verme Makinesi

UZM 4800 Uzun Şekil Verme Makinesi, ara dinlendirme makinesinde dinlendirilmiş olan hamurlara polyamid merdaneler ve baskı tahtasından geçirmek suretiyle istenilen şekli ve uzunluğu vermek amacıyla üretilmiştir.

Yüksek kapasiteli işletmelerde ve yarı otomatik tünel fırın tesislerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Baget, tost ve sandviç ekmeği hamurlarına sekil vermek için uygundur. UZM 4800 Uzun Şekil Verme Makinesinde mükemmel yuvarlamayı sağlayan yükseklik ayarlı biri teflon malzemeden diğeri keçe bantlı olmak üzere iki adet hassas baskı tahtası mevcut olup hamurların, baskı levhası altında istenen genişlikte ilerlemesini sağlayan ve ikinci baskı tahtası altına monte edilen ayar göstergeli yanal sınırlayıcılar vardır.

Baskı tahtaları tek taraftan ayar yapılabilme özelliğine de sahiptir. Makine, taşıyıcı şase komplesi, polipropilen malzemeden üretilmiş üç çift baskı rulosu, paslanmaz çelik tel örgüden hamur dürme bandı, hijyenik ve yapışmayan sonsuz yuvarlama bandı ve gergi düzeni, baskı ruloları ile hamur taşıma bandının devir ve hız ayarlarını sağlayan frekans kontrollü tahrik düzeni, kuvvet ve kumanda cihazlarının bulunduğu kontrol panosu ve acil durdurma butonu ve kilitlenebilir tekerlekler gibi ana parçalardan oluşmuştur.

MAKİNE MODELİ UZM4800
Kapasite (adet/saat) 4800
Ayar Aralığı (gr.) 100-800
Çalışma Genişliği (mm.) 670
Kurulu Güç (kW) 1,2
Genişlik (A) mm 910
Derinlik (B) mm 2950
Yükseklik (C) mm 1795
Net Ağırlık (kg) 630